Enginarın Faydaları

Enginar Bitkisi: Yumruk şeklinde çiçekleri olan ve 1,5 metreye kadar uzayan bir bitkidir., A ve C vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, demir, manganez ve fosfor mineralleri açısından oldukça zengindir.

Enginarın Faydaları: Enginar tam bir doğal karaciğer rahatsızlığı tedavi bitkisidir.Enginar karaciğer için çok faydalıdır; karaciğeri korur ve karaciğer hastalıklarının çok daha çabuk iyileşmesini sağlar. Karaciğer, böbrek ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur ve böbrek kumlarını döker. Sindirimi kolaylaştırır. İdrar söktürücüdür. Kandaki şeker oranını ayarlar, kolesterolü düşürür. Vücuda direnç, dinçlik verir. Bedeni ve zihinsel yorgunluğu giderir. Meme, rahim ağzı ve prostat kanserini önlemeye yardımcı olur. Enginar kalbi ve damar sağlığını korumakta da etkilidir. Hücrelerin yıpranmasını engelleyerek yaşlanmanın etkilerini azaltır. Sarılıkta faydalıdır. Romatizma şikâyetlerini azaltır. İshali keser. Ter kokusunu giderir. Ateş düşürücü ve iştah açıcıdır.

Önemli Bilgi ; Enginar halk arasında karaciğer tedavisinde yaygın kullanılan bir sebzedir.Halk arasında karaciğer rahatsızlıklarının 2 aylık enginar tüketimi ile iyileştirildiği söylenmektedir.Doktorunuza başvurarak enginar ile rahatsızlıklarınızdan doğal yöntemler ile kurtulabilirsiniz….

Yorumları Görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir