Size vereceğimiz 3 egzersizi düzenli olarak yaparsanız kısa bir süre içerisinde diri, sıkı ve ince bir bele sahip olursunuz. Ayrıca ince bel sizleri her zaman için olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Bu da daha şık bir görüntü oluşturur. Vereceğimiz egzersizleri haftada en az 3 kez en çok 5 kez yapmalısınız. Her gün yapabilirsiniz ancak bir gün kendinize dinlenme payı ayırmanızda yarar vardır.

 

İlk egzersiz

Yere yatın. Sol tarafınıza doğru yönelin. Sağ ayağınızı sol ayağınızın üstüne atın. Sağ kolunuzu başınızın arka tarafına koyun. Kolunuz karşıya bakacak şekilde dirseğinizden destek alın. Dirseğiniz ve omzunu aynı hizada olması gerekli. Kolunuzdan güç alarak kalça ve bacakları yerden kaldıralım. Sonra yere doğru alçalın tekrar yerden kalkın, alçalın kalkın. Bu durumu 15 kez yapın. Bu arada egzersizi yaparken öne doğru eğilmeyin, kambur bir şekilde durmayın

2. egzersiz

Yere oturduktan sonra dizlerinizi göğüslerinize doğru çekin, ayaklarınızı yerden yukarı kaldırmayın. Ardına 1-1,5 kg arasında ki su dolu şişeleri iki tarafından tutup iki kolunuzu meme seviyesinde ileriye uzatın. İki kolunuzu dümdüz yapıp sol bacağınızı yukarı kaldırın, karın bölgenizdeki kasları kasarak tüm bedeninizle sol tarafa dönüp şişeleri yere indirip kaldırın. Daha sonra en başta yapmış olduğunuz pozisyona dönüp sağ tarafa devam edebilirsiniz. Bu şekilde sağ kısım ve sol kısım olarak 10 kez aynı hareketleri tekrar edin.

3. egzersiz

Yere oturun. Bacaklarınızı sol tarafınıza doğru kıvırın. Kendinizi zorlamadan rahat bir oturuş şekli alın. Bunları yaparken sağ bacağınız da sol bacağınıza değsin. Sol taraftaki baldırınızı sol kolunuzla tutun ve daha sonra sağ kolu yukarıya doğru kaldırın. Kendinizi rahatça sol yana doğru esnetin. Bu şekilde iken sağ kolunuzu serbest bırakın. Bu egzersizin aynısını diğer tarafınızla uygulayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here