Kilo Vermek İçin Basit Öneri

İdeal kiloda yaşamak hem sağlık hem de estetik görünüm için faydalıdır. Eğer ayda 3 kilo vermek gibi bir hedefiniz var ise yazdıklarım sizin için faydalı olabilir.

Ancak ayda 10 kilo vermek gibi bir hedefiniz var ise lütfen diyetisyeniniz ya da sağlıklı beslenme danışmanınızdan yardım alın.
Diyet yapmaya karar verdiğinizde buzdolabının üzerine size motive edecek bir not yapıştırın. “İstediğim kiloya ulaşabilirim”, “Şahane vücudumla bikini giyebilirim” cümleleri olabilir.
En iyi göründüğünüz fotoğrafı yazdığınız notun yanına yapıştırın. Gülümseyen bir fotoğrafınızı seçmek faydalı olacaktır. Evet, idealimdeki kadın bu diyerek kendinize inanın.
Porsiyonlarınızı küçülttüğünüzde bir süre sonra da midenizin de küçüleceğini ve yeme isteğinizin azalacağını kafanızda tutun.Açlık hissi geldiğinde bunun gerçekten açlık hissi olup olmadığını düşünerek, hareket edin. Eğer canınız tatlı istiyorsa lolipop yemek sizi durduracaktır. Kalorisi de düşüktür.

Öncelikle ne kadar kilo vermek istiyorsunuz, bunu kafanızda belirleyin. Eğer ayda 5 kilodan 3 ayda 15 kilo vererek sağlıklı kalmak ve eski kilolarınıza bir daha asla dönmemek istiyorsanız aşağıdaki beslenme planı sizin uygun olabilir.
Her sabah, kahvaltıdan önce 1 bardak ılık su ve çok abartılı olmayan bir kahvaltı.
–Ara öğün ; 1 ya da 2 porsiyon meyve
Öğlen, yemekten önce 2 bardak su ardından ekmeksiz karbonhidrat ve sebze ağırlıklı yemek.
–Ara öğün; yulaf içerikli yiyecekler ya da yoğurt
Akşam,bol yeşilliği bulunan salata , 1 dilim ekmek ve sebze yemeği
–Yatmadan önce bitki çayı ya da süt içebilirsiniz.

Bu arada mümkün olduğunca egzersiz yapmayı ve su içmeyi ihmal etmeyin

Yorumları Görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir