Lahana Diyeti

Lahana Diyeti kadınların mucizevi hediyesi gibi bir şeydir. Lahana diyetinde amaç lahana suyudur. Bayanlar lahana suyu emin olun hafta da 6 ile 7 kilo arasında kilo verdiriyor.

Lahana diyetinde suyundan faydalanmanın en kısa yolu çorbasıdır. Lahana çorbası diyetini deneyen insanlar kaslarından ve suyundan olmamak üzere yağ oranında kısa sürede önemli bir düşüş olmaktadır.

Bu diyeti uygulayan kişiler ilk zamanlarda enerjisiz kalıp kendilerini halsiz hissedebilirler. Bunun için kendilerini buna çok fazla yüklememelilerdir. Çorbayı günlük olarak yapmalı ve ilk bir ay aksatmadan kullanmalısınız. Her gün yaptığınız çorbayı bir tabak yemelisiniz veya bir bardak alıp gün içerisinde içebilirsiniz. Burada tek rahatsız edici nokta lahananın o kötü kokusudur. Bunun içinde içerisine baharat veya sebzeler ekleyerek bunu daha yenilebilir hale getirebilirsiniz.

Lahana Diyeti Tarifine gelecek olursak;

(Not: İlk yedi gün için yapılmıştır.)

Malzemeler :

4-5 tane soğan
Lahana
Biber
Domates
Patlıcan
Kabak
Havuç
Maydanoz
Tuz, kara biber, pul biber…

Yapılışı :

Tüm malzemeleri özenle yıkayıp ufak ufak doğrayınız. Daha sonra göz kararı su ilave edip pişiriniz. Pişirdikten sonra çorbanızı blendırdan geçirebilirsiniz.

1. Gün : İlk gün çorbanızın yanında bol bol meyve ve su tüketebilrisiniz. Meyvenizin posalı ve sulu olmasına dikkat edin.

2. Gün : Çorbanızın yanında istediğiniz kadar ve dilediğiniz sebze ve yemeklerini tüketebilirsiniz. Fakat yağlı ve fazla tuzlu olmamasına dikkat ediniz.

3. Gün : Daha sonra mideniz iyice alıştıktan sonra çorbanızı meyve ve sebzeler ile güçlendirebilirsiniz.

4. Gün : 4. gün 2-3 tane muzun yanında süt veya yoğurt yiyip çorbanızı içebilirsiniz.

5. Gün : 250 gram kırmızı veya beyaz et ve çorbayı tüketebilirsiniz.

6. Gün : 6. gün çorbanın yanında dilediğiniz kadar et yiyebilirsiniz.

7. Gün : Son gününüzde biraz baklagillerden ve bol meyve suyu ile çorbayı içebilirsiniz.

Yorumları Görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir