Erkeklerin İdeal Kadın Anlayışı

– Telefon sohbetleri, sohbet diyoruz çünkü bazı kişiler telefonu neredeyse dertleşmek hatta yemek-pasta tarifleri verecek kadar uzatabiliyor. Telefonu gerektiği durumlarda yeterince konuşmak için kullanmalı aksi davranışlar erkeklerin sinirlerinin bozulmasına sebep olabiliyor.

– Biz kadınlar bakımlı olmayı severiz ama sanırım bazen abartabiliyoruz. Abartılı makyaj, göz alıcı ojeler yada ağır parfüm kullanımı olabiliyor… dikkat etmek gerekiyor. İşin gerçeği abartılı görünümdeki kadınlar evet ilgi çekiyor yalnız erkekler sade doğal görünüme önem veriyorlar. Masumiyet bozulmamalı.

– Son yıllarda televizyon bağımlılığı baş gösterdi daha doğrusu dizi bağımlılığı. Gerçekten feci bir durum, birçok kadın gününü hatta yaşantısını dizilere göre programlar oldu, neredeyse dizi günleri yapılacak malum dizi aralarında kendileride yorum yapıyorlar… dozunda olmalı yoksa erkeğiniz sizden uzaklaşabilir, sonra siz farkına vardığınızda geç olmasın. Erkekler asla bu dizi bağımlılığına anlam veremiyorlar.

– Lüks tutkunu kadınlar itici bulunur erkeklerce. Alışverişlerinizde sadece ihtiyaçlarınıza önem vermelisiniz, ihtiyacınız olmadığı halde alınan eşyalar bir süre sonra zaten evinizde görüntü kirliliğne sebep olacaktır. Erkekler gereksiz harcamanın dışında kullanılmayacak eşyaları da sevmezler, evinizde karışıklığa sebep olmasını istemezsiniz.

– Her kadın anne adayıdır, doğal olarak alkol ve sigara kullanımı hoş karşılanmıyor erkekler arasında ve uzaklaşma sebebi olabiliyor. Yalnız kadınlar önce kendi sağlıkları adına bu tür alışkanlıkları edinmemeli, erkeklerin ilgisi ikinci sırada yer almalı.

– Formunu koruyabilen kadın önce görsel olarak erkeklerin hoşuna gidiyor, masanızdaki çeşitlerin tadına bakabilirsiniz birer lokma diyetinizi bozmaz. Erkeklere diyette olduğunuzu hatırlatmanıza hiç gerek yok, sıkıntıya sebep olabilir.

– Kadınların hoş bir ses tonu ve düzgün ifadelerle konuşması erkeklerce son derece çekici olarak algılanıyor, yerinde ve zamanında düzgün konuşmayla daha etkileyici olabilirsiniz.

– Asla güvensizlik ifadeleriyle sorgulamamalısınız. Kıskançlığı ve takip edilmeyi biz kadınlar ne kadar sevmiyorsak, bu davranışların erkeklere itici geldiğini bilmelisiniz. Güvensizlik sizi de ilişkinizi de yıpratır.

– Sevimli ve şirin görünmek hoşunuza gidebilir yalnız tepki almamak için, çocuksu size yakışmayan şakalardan uzak durmalısınız.

– Erkeklerle ilgilenmek gerekiyor ama bu ilginin de dozunu çok iyi ayarlamak gerekiyor malum erkekler hep kaçmak için fırsat ararken fırsat vermemeli, aranızdaki özel iletişimin bozulması hiç de hoş olmaz. Partnerinize anne değil eş-arkadaş olmalısınız.

– Bazı kadınlar huzura ve mutluluğa gerçekten önem veririz aynı şekilde erkekler de; ailesel sorunlarını tam olarak çözümleyemeyen kadınlarla geleceği düşünemezler.

– Erkekler korumacıdır evet ama tamamen de erkeklere muhtaç gibi olmamalı. Kadın önce dimdik olmalı kendi işlerini kendisi yapabilmeli, güçlü olduğunu hissettirmeli. Bu sınırları siz belirlemelisiniz. Her işinde erkeğinden yardım isteyen kadın zamanla sıkıntı verir.

Yorumları Görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir