Makaron Yapımındaki Püf Noktaları

Makaron’unuzun tutmasını istiyorsanız yumurtalarınızın ille de bayat olması gerekiyor. Bayat yumurtayı nasıl anlarız da yaparız ki? Dediğinizi duyar gibiyim. Bunun için 75 gram yumurta akını cam bir kaseye koyup üzerini streç film ile sarın ve buzdolabında 2 gün kadar bekletin yumurta aklarınız yeterince bayatlamış olacaktır. Elbette kullanmadan önce oda sıcaklığına gelmeleri gerekiyor

*Diğer önemli ayrıntı ise bu tarifi uygularken hassas terazi ile çalışmak gerekiyor, eğer böyle güzel ve hafif bir lezzetten mahrum kalmak istemiyorsanız ve kendi ev ortamınızda bu farklı deneyimi uygun da bir fiyata yapmak isteyenler yarın ilk iş çarşı pazar gezip bir hassas terazi sahibi oluyoruz.

*Makaronu tepsiye sıktıktan sonra yarım saatlik süreçte ortalama 3 kere tepsiyi tezgaha vuruyoruz, bunun amacı ise karışımın içinde hava kabarcığı kalmamasını sağlamak.

* Fırın kapağı pişme esnasında asla açılmıyor, 15 dk yeterli daha azı sakız kıvamı çoğu ise kupkuru olmasına sebep olur.

* Son olarak ise, makaron’ları hazırlarken kapının ve camların kapalı olması gerekiyor. Aksi halde üşüyorlarmış. Her ne kadar nazlı bir kurabiye olsa da tadınca değeceğini anlayacaksınız, şimdiden afiyet olsun…

Yorumları Görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir