Makyajınızı temizlemeniz mi gerekiyor , yanınıza almayımı unuttunuz. elinizin altında bulunabilecek alternatif şeylerle doğal bir şekilde temizlemenin yollarını anlatacağız 🙂 Bir kaç doğal makyaj temizleyici önerisini sizerle paylaşmak istiyorum

  • Bebek yağı, özellikle yeni anne olan yada benim gibi günlük bakımında nemlendirici olarak kullananlar için elinin altında bulunan harika bir makyaj temizleyicidir. Bebek yağını pamuğun üzerine damlatıp uygulayabilirsiniz. Ovalamak yerine pamukla masaj yaparak makyajınızı silin. Özellikle göz makyajı için etkilidir. Fakat yağlı bir cildiniz varsa, sadece acil durumlarda kullanmanızı tavsiye ederim.
  • Makyajınızı temizlemek için mutfağa göz atmaya ne dersiniz? Mesela zeytin yağı doğal bir makyaj temizleyicidir. Daha önce denemediyseniz size garip gelebilir fakat elinizin altında bulunan başka bir temizleyici yoksa işinizi görecektir. Sızma zeytin yağı olmasına özen gösterin. Zeytin yağı, aynı zamanda harika bir nemlendiricidir. Makyajınızı temizleyip, duruladığınızda cildinizin yumuşadığını fark edeceksiniz.
  • Mutfağınızda bulabileceğiniz bir diğer alternatif makyaj temizleyici ise bal. Bal, birçok cilt bakım ürününde kullanılan bir malzeme. Aynı zamanda tek başına da makyaj temizleyiciolarak kullanılabilir. Yoğun bir yapıya sahip olduğu için az miktarda kullanmaya özen gösterin, yoksa yapış yapış bir his bırakacaktır. Balı parmaklarınızla uygulayıp, pamukla makyajınızı temizleyin. Cildinizin nemlendirilmesini de sağlar.
  • Hindistan cevizi yağı, yine cilde birçok faydası olan doğal yağlardan biri. Cildinizin yağlanmasına neden olacağını düşünebilirsiniz fakat az miktarda kullandığınızda endişelenmenize gerek yok.
  • Vazelin, uzun yıllardır biz kadınların bakım ürünleri arasında yerini alıyor. Peki makyajınızı çıkarmayı denediniz mi? Bir parça pamuk ve vazelin ile makyajınızı temizleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here