Cildinizi Kışa Hazırlayın!

Mevsim değişikliklerinde hava şartları cildinizi fazlasıyla yıpratabilir, Kış aylarında canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanız için yapmanız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz.

Kış aylarında banyo yapmayı biraz daha azaltabilirsiniz hatta banyoda yağlı ürünler kullanabilirsiniz, böylece cildinizi beslersiniz.

Kış aylarında cildimizin nemden daha fazla ihtiyaç duyduğu madde yağdır. Yoğun yağ içerikli kremler kullanmalısınız. Özellikle omega yağlarından zengin yağlarla kremleri karıştırabilirsiniz. Bu tür ürünler suyu tutarak nemin daha derine etki etmesini sağlar Tıpkı bir barikat görevi yapar

Soğuk havalarda eller de sürekli sıcak su ile yıkanmaktan dolayı nasibini alır. Eller yıkandıktan sonra krem sürmek kısmi bir çözüm olabilir fakat Uzun vadeli bir çözüm değildir çözüm için ise akşam yatmadan önce yoğun yağ içerikli kremleri sürmeli ve yatarken pamuklu eldiven kullanmalısınız. Bu tür kremleri ayaklarınızda’da kullanabilirsiniz.

Soğuktan cildimizi koruyacak, cildin ihtiyacı olan oksijeni en yüksek düzeyde sağlayacak serum ve kremler kullanmalısınız. En önemlisi cildi gündüz dış etkenlerden koruyacak, uygulanan krem ve serumu cildinizin alt katmanlarında hapsedecek, kış güneşinin hasarlarından koruyacak özel bariyer oluşturan ürünler kullanmalısınız. Kışın en az 15 faktörlü UV koruması olan ürünleri açık havaya çıkmadan yüzünüze uygulamalısınız.

Cilt bakımınızı ihmal etmemelisiniz ayda en az bir kere cildinizi uzmanlara teslim etmeniz gerekmektedir.

Yorumları Görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir