Önerilebilecek ilk şey daha uzun kirpiklere sahip olabilmek için kendinize özgü bir diyet geliştirmenizdir.Düzgün ve sağlıklı bir beslenme olmadan, insan vücudunda saç, el ve ayak tırnakları hatta kirpiklerin bile uzaması bile engellenir. Bu nedenledir ki, saçlarınızı geliştirip güçlendiren her şey kirpiklerinizin de güçlenmesine katkıda bulunur.

Kirpiklerinizi güçlendirmek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise doğal yağlar kullanmaktır. Zeytin yağı ve vazelin gibi bu dağal yağlayıcılar kirpiklerinizin güçlenmesine yardımcı olurlar. bu ürünleri geceleri yatmadan önce kirpiklerinize sürmeniz ve sabah kalkınca da yıkamanız önerilir.

Daha uzun kirpiklere sahip olabilmek için önerilebilecek diğer bir yöntem ise E vitamini kullanımıdır. E vitamini yağını temiz bir kirpik fırçası ile kirpiklerinize uygulamak, daha uzun kirpiklere sahip olmak isteyenlerin kullandığı yöntemlerden biridir.

Ve son olarak önerebileceğimiz son yöntem ise kirpiklerinizi düzenli bir şekilde yıkamanızdır. tüm bu sayılan önerileri uygularken dikkate almanız gereken bazı hususlar vardır. Örneğin; herhangi bir göz iltihabına sebep olmamak için göz fırçanızı düzenli olarak temzileyin. Ayrıca, kirpiklerinizde beklenen sonuçları alabilmeniz için biraz zaman geçmesi gereklidir. Bu nedenle sabırsız olmamızını tavsiye ederiz.

Unutmamalısınız ki, kirpikler vücutta en yavaş uzayan saçlardır…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here