Düğün öncesi el ve ayak bakımı nasıl yapılmalı?

Düğün hazırlıklarınız başladı ve herşeyinizle kusursuz olmak istiyorsanız lütfen bu yazımızı dikkatlice okuyun.

Hayatınızın belki de en önemli günü olan düğün gününüzde kusursuz olmak ve fiziksel güzelliğiniz ile fark yaratmak istiyorsanız mutlaka aşağıdaki özel tavsiyelere bir göz atmalısınız Meleklerim! Düğününüze gelen tüm misafirlerin dikkatlerini üzerinize çekmek niyetindeyseniz aşağıdaki etkenleri de dikkate almalısınız.

Farklı, heyecanlı ve bambaşka bir hayata “merhaba” diyeceksiniz! Aylar öncesinden, nadide güzelliğinizi vurgulamak, kusursuz görünmek ve bir prenses gibi olmak için hazırlıklara başlıyorsunuz. Gelinliğiniz, onu tamamlayan ayakkabılarınız, saçınız ve makyajınız gibi her ayrıntıyı düşünüp titizlikle karar veriyorsunuz. Peki, birçok kişinin göz ardı ettiği el ve ayak bakımınız hakkında neler yapıyorsunuz? Bir gelin, düğünde mükemmel olmalıdır; çünkü bütün gözler onun üzerinde olur. Bu sebeple el ve ayak bakımınıza da gereken önemi vermelisiniz. Düğün öncesi el ve ayak bakımınız için sizlere hatırlatmak istediğimiz birkaç öneri var!

Eğer, nazik ellerinizde ve ayaklarınızda kuruluk problemi yaşıyorsanız shea ve argan yağı içeren nemlendirici kremleri kullanabilirsiniz. Ellerinizi ve ayaklarınızı, aşırı sıcak veya aşırı soğuk sularla yıkamamaya dikkat etmelisiniz. Özellikle ellerinizin kimyasal (deterjanlar vb.) ürünlerle temas etmesinden kaçınmalısınız.

Belki de birçok kadının bilmediği, bilse bile uygulamaya gerek görmediği primer oje bazları, tırnakların korunmasına çok yardımcı olmaktadır. Özellikle de tırnaklarınıza sürekli oje sürüyorsanız! Düğün günü de süreceğiniz ojenin tırnaklarınızda sağlıklı bir şekilde parlamasını istiyorsanız bir an önce oje bazı kullanmaya başlamanızı tavsiye ederiz.

Cilt bakımınızda hiçbir rutini atlamıyor olabilirsiniz. Peki, el ve ayak bakımınız bu rutinin içinde yer alıyor mu? El ve ayaklarınıza da özel vakit ayırmanın zamanı geldi! Düğününüzde onların da kusursuz görünmesi gerekiyor. Düğünden önce ellerinize ve ayaklarınıza peeling yaparak pürüzlerinden arındırıp, daha yumuşak ve bakımlı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Haftada bir kez, banyodayken, ayak tabanlarınızı ponza taşıyla ovabilirsiniz. Böylece ayaklarınız ölü derilerden ve sertliklerden kurtulup, yumuşacık ve pürüzsüz olacaktır. Dilerseniz ponza taşı yerine ayak törpülerini de kullanabilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken en önemli nokta, her iki işlemden sonra da ayaklarınızı nemlendirmek!

Yorumları Görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir