Yaz aylarında kuşkusuz cildiniz ve siz parıldamak istersiniz. Güzel havalarda cildiniz daha fazla göz önünde olur ve bu ışıltıyı sizlere sağlayacak olan şeyler aslında her evde yapabileceğimiz doğal peelingler. Bugün Greyfurt ve Kekikli Doğal bi peeling yapacağız. Böylelikle yaz aylarında cildinizin ışıltısıyla çevrenizdekilerin ilgisini epey çekeceğe benziyorsunuz! Düzenli olarak cildimize bakmalı ve peeling yapmalıyız. Onlarda pahalı kozmetik ürünleri sayesinde ışıldayan cildiniz artık evde yapabileceğimiz Doğal Peeling ler ile hayat buluyor.Tarifimizin içeriğindeki şeker cildimizi ölü hücrelerden arındırmakta, zeytinyağı ise nemlendirmektedir. Kekik ise hoş bi kokuya sahip olmakla beraber hemde antiseptik özellikleri ile güzel bir seçim. Şimdi bakalım bu peeling’in tarifine..

Not düşmek istiyorum: Sadece vücut için uygundur, yüzünüze sürmeyin. Karışımı tamamen uygulamadan önce vücudunuzun her hangi bir malzemeye hassaslık gösterip göstermediğini görmek için sadece kolun iç kısmına uygulayabilirsiniz (ıslak olarak). Eğer hamileyseniz esans kullanmanız sakıncalı olabilir, bu tarifi denemeyin.

Malzemelerimiz:

  • 1 su bardağı beyaz şeker,
  • 1/8 su bardağı zeytin yağı (tatlı badem yağı da kullanabilirsiniz),
  • 10-15 damla greyfurt esansı,
  • 2 tatlı kaşığı kıyılmış taze kekik,
  • Saklamak için kapaklı bir kavanoz.

Malzemeleri bir kaba koyun ve iyice karıştırın. Karışımı hazırladıktan sonra kapaklı bir kabın yada kavanozun içerisine alın. Bu peeling karışımını banyoda vücudunuz ıslakken, masaj yaparak uygulamanız gerekiyor. Daha sonra iyice durulanın. Yaptığınız bu doğal karışımı serin bir ortamda saklamanız ve 5 gün içerisinde kullanmanız gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here