Güzellik Sırrınız

Her zaman aklınızın bir köşesinde bulunması gereken bir takım ipuçları vardır. Bunları ezberleyerek bir sonuca ulaşamayız. Önemli olan pratikliğini kazanmak ve zamanının geldiğini hissettiğinizde kolayca uygulabilmenizdir. Konumuzu güzellik olarak ele alırsak, işte karşınızda rastgele ortaya atılmış bir takım güzellik önerileri.

 

Bir parfümü gerçekten başarılı olarak niteleyebilmek için, bu parfümün vücudunuzla bir ahenk kurabilmesi gerekir. Bu ahenk bir sürü farklı etmen ile oluşur fakat biz çoğunlukla bu etmenlere dikat etmeyiz. Parfümün kalbi; notalar ve esanslardır. En çok satan parfümlerden olan Calvin Klein, notaları arasında keskin geçişler olmadan, bu geçişleri en azından çok net hissettirmeden kalıcılığı saylayabilmektedir. Direkt etkisini notaları göstermeden ortaya çıkarır. Teninize ve karakterinize en uygun parfümü seçmeniz gerekiyor. İstediğinizi elde edene kadar denemeye devam.

 

Dudakların dolgun gözükebilmesi için ufak bir numara. Parlak tonlarda zevkinize de uygun olacak bir dudak parlatıcısını dudaklarınızın merkezine, üstüne ve altına sürün. Bu sayede dudaklarınıza gelen ışığın volümünü daha da arttıracak ve dolgun ve parlak bir görünüm elde edeceksiniz.

 

Dudaklar yaprak gibidir, vücuttaki sıcaklık ve vücut içi nem değişiminden en çabuk ve gözle görülür şekilde etkilenen bölgedir. Eğer bir de hassas bir bünyeye sahip iseniz sıklıkla kabarmış veya çatlamış dudaklar ile baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Dudaklarınız çatlamış ve kabarmış iken onlara ruj veya parlatıcı sürdüğünüzde çok olumlu etkileri olmayacaktır. Dudaklarınızı, üzerinde biriken ölü hücrelerden temizleyerek dudaklara bambaşka bir canlılık kazandırabilirsiniz. Bu işlemi haftada 2-3 defadan fazla yapmanız durumunda dudaklarınızın öncesine göre daha kolay çatlayıp kuruduğuna şahit olabilirsiniz.

 

Belki yatmadan önce saçların fırçlanması kulağa çok masalsı ve nostaljik geliyor olabilir. Ancak ne olursa olsun kesinlikle çok sağlıklı! Bu işlemi çok yavaş olmamak kaydıyla en az yüz defa fırçalayarak uyguladığınızda, saçınızdaki yağ homojen olarak dağılıp, saçlarınızı daha canlı ve güçlü bir görünüme kavuşturacaktır.

 

Yine saçlar ile alakalı bir ipucu verelim. Saçlarınızı düzleştirmek için düzleştirici veya ütü kullanmanız çok önemli değil. Önemli olan, kullandığınız ürün her ne ise çok sıcak olmamalıdır. Aşırı sıcak ürünler ile düzleştirilen saçlar, elektrolit özelliğindeki zayıflamalar nedeniyle havadan nemi yeterince alamaz. Bu da saçları güçsüz, sönük ve bakımsız gösterir. Isıyı ne kadar düşürürseniz o kadar sağlıklı görüntüye ulaşırsınız.

 

Yaz geldi. Tatil beldelerinde güneşin tadını çıkarmanın da vakti geldi. Güneşin her zaman yanımızda olmadığını bildiğimizden güneş kremleri üretildi. Sudan etkilenmeyen koruyucu güneş kremi veya tüm gün boyunca etkili olarak tanıtılan güneş kremlerine – bazen doğru da olsa – gereğinden fazla güvenmeyin. Söz konusu sağlığınız olduğundan tedbirli olmakta fayda var. Günde az iki veya üç saatte bir güneş kreminizi tazeleyin.bayan24

 

Yorumları Görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir