Kıvırcık Saç Ve Bakımı

İnsanların çeşitliliğine bağlı olarak çok çeşitli saç tipleri vardır. Belki de bunlar arasında kıvırcık saçlar, bakım konusunda ayrı bir itina gerektiren saç tipidir. Kıvırcık saçları olan kişiler genellikle kuruluk, saç uçlarının ikiye bölünmesi ve kırılma sorunlarıyla an be an karşı karşıyadırlar. Böylece, kıvırcık saçlar için bakım yapılması neredeyse zorunlu hale gelir. Evde hazırlana bilen maske tarfi.Maske için çeyrek su bardağı zeytinyağı, 1 çay bardağı bal ve 1 yumurtaya ihtiyacınız olacak.

1. Maske: Yumurtayı bir kase içinde iyice çırptıktan sonra zeytinyağını ekleyerek karıştırın. Karışımı diplerden uca kadar sürdükten sonra duş bonesi takarak yarım saat saçınızda bekletin. Eğer boneniz yoksa başınıza ılık bir havlu sarabilirsiniz. Maskeyi ılık suyla duruladıktan sonra nemlendirici şampuan kullanarak saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Maskeyi hazırlarken zeytin yağı yerine badem yağı ya da susam yağı kullanabilirsiniz.

2. Maske: Bir litre ılık suya bir çay kaşığı bal ekleyin ve bal eriyinceye kadar iyice karıştırın. Daha sonra bu ballı suyu saçlarınıza iyice yedirin ve geniş dişli bir tarakla tarayın. Saçlarınız kuruyuncaya kadar bekleyin ve nemlendirici bir şampuanla yıkayın.

3. Maske: Yukardakilere ek olarak muz ve süt ile kıvırcık saçlar için maske hazırlayabilirsiniz. Derinlemesine nemlendirme özelliği bulunan bu maske için bir kase süte iyice ezilmiş 1 adet muzu ekleyin ve karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürün. Yarım saat beklettikten sonra ılık su ve şampuanla çıkarabilirsiniz. Bu maske boya işleminden sonra ayda bir kez tavsiye edilmektedir. Maskeyi hazırlarken süt yerine yoğurt kullanabilirsiniz.

Yorumları Görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir