Saçımıza Parlaklık Nasıl Kazandırırız

Bu Yazımızda Saç Nasıl Parlar, Saçı canlandırcak yollar, Saçı canlandırcak ipuçları, Saçlar nasıl parlak gözükür bu gibi etkenlere bağlı çözüm yollarını açıklayacağız. Saçlarınıza istediğiniz parlaklığı kazandırmanın yolları sadece pahalı ürünlerden geçmediğini anlatacağız. Para harcamadan sağlıklı güzel ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Aşağıda sizlere saç bakım önerilerini açıklamaktayız dikkatlice okuyun.

  • Saçınıza parlaklık kazandırmanın en kolay yollarından biri doğal bitkisel yağlar kullanmaktır. Zeytin yağı, hindistan cevizi yağı ve avokado yağı gibi hem cildinize hem de saçınıza çok iyi gelecek olan yağlar mevcut. Yapmanız gereken bu yağları saçınızı yıkamadan önce kullanıp, bir saat saçınızda bekletmeniz ve ardından normal yıkama rutininizi uygulayarak şampuanlayıp, kremlemeniz. Böylece saçınız parlak görünecek ama yağlanmayacaktır.
  • Saçınıza fazla para harcamadan parlak görünüm kazandırmanın bir diğer yolu ise her gün yıkamaktan kaçınmaktır. Saçınızı bir gün yıkamayınca yağlanacağını düşünüyor olabilirsiniz ama gün aşırı yıkamayı deneyin, sonucu göreceksiniz. Saçınızı fırçayla tarayarak saçınızın sahip olduğu doğal yağları diplerden saçınızın tümüne dağıtabilirsiniz.
  • Rutin olarak saç kreminizi uygulamayı unutmayın. Aceleniz olduğunda bile atlamayın. Sadece saçınıza parlaklık kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda yıpranmaya karşı da korur.
  • Birçoğumuz saç kurutma makinesinin yanında verilen difüzörü kullanmıyor, hatta ne işe yaradığını bile bilmiyoruz maalesef. Oysa ki, difüzör kullanarak saçımızın parlaklığını koruyabiliriz. Difüzör, saçımızın aynı anda çok fazla ısıya maruz kalmasını önler, dolayısıyla saçımız bu ısı nedeniyle kuruyup yıpranmaz. İpeksi ve parlak saçlar için difüzör kullanmayı ihmal etmeyin.
  • Saçınıza parlaklık kazandırmanın en kolay ve aynı zamanda lezzetli yollarından biri sağlıklı yağlarla beslenmektir. Badem, hindistan cevizi, somon balığı gibi birçok lezzetli seçeneğiniz var. İyi yağlar, sadece saçınız için değil aynı zamanda cildiniz ve tabi ki sağlığınız için de faydalıdır. Sofranızdan iyi yağları eksik etmeyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here