Bebek yağı cilde iyi geldiği gibi saç uzatma konusunda da etkili rol oynamaktadır. Bebek yağı saçları besleyerek, saçlarda nem oranını arttırır ve hızlıca uzamalarını sağlar. Hafta da yalnızca 2 defa saçlara uygulanan bebek yağı ile istenilen uzunlukta saçlara sahip olunabilir.

Bebek Yağının Saçlara Faydaları:

Saçlar bilindiği üzere keratinden oluşmaktadır. Bebeklere özel hazırlanan bebe yağı saçlarda etkili bir bakım sağlar ve saçların gereksinim duyduğu mineralleri verir. Bebe yağı kullanımı ile saçların kırılması önlenerek, sürekli saç kestirme derdinden kurtulmak mümkündür. Ayrıca saçlarda sıkça rastlanılan kuruluk problemi bebek yağı sayesinde giderilebilir.

Bebek Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Bebek yağından avuç içine bir miktar dökülür ve saç diplerine masaj yapılarak yağ saçlara yedirilir. Özellikle saç yapısı kuru ve ince telli olan kişiler için ideal bir saç bakımı yöntemidir. Yağ saçlara tamamen yedirildikten sonra 30 dakika kadar bekletilir ve şampuan ile saçlar yıkanır. Oldukça basit bir uygulama olan bu yöntem sonrasında saçlar daha nemli, parlak, güçlü olacaktır. En önemlisi de bebek yağı saçları çabuk uzatan bir etkiye sahiptir.

Yağlı saçlarda bebek yağı kullanımı: saç tipi yağlı olan kişiler bebe yağını sadece saç uçlarına uygulayarak bir süre bekletmeli ve bol su ile yıkamalıdır.

Daha uzun saçlar için hangi bebek yağı daha uygundur?

Birçok markada bebek yağı bulmak mümkündür. Fakat her bebek yağının içeriğinde bulunan maddeler birbirinden farklı olabilir. Bu nedenle bebek yağının içeriğinde saçlar için faydalı minerallerin bulunmasına dikkat edilmelidir.

Bebe yağını uyguladıktan sonra kolayca temizlemek için:

Bebe yağını saçta bekletme süresi tamamlandıktan sonra saçlar ıslatılmadan şampuan sürülmelidir. Şampuan saça iyice temas ettirildikten sonra bol su ile yıkanmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here