Makyaj Malzemeleriniz İçin Pratik Bilgiler

Katılaşmış ojeler

Bir miktar asetonu oje şişesine döküp iyice çalkalayarak tekrar eski haline gelmesini sağlayabilirsiniz.

Makyajınızın rengi

Yapmış olduğunuz makyaj yüzünüzün turuncu renkte görünmesine neden oluyorsa, önünüzde iki seçenek var: 1: Renk seçiminiz yanlış olabilir. Daha fazla pembe tonlar kullanmalısınız. 2: Fondöteniniz eskimiş ve oksitlenmiş olabilir. Atın gitsin.

Rujunuz kırılırsa

Rujunuz ortadan ikiye ayrılırsa iki tarafı birleştirerek sadece birkaç saniyeliğine mum alevine tutun. (Çok uzun süre tutar sanız, rujun üzerinde siyah lekeler oluşacak ve çıkmayacaktır.) Daha sonra, ruju bir tabağa koyup sertleşinceye kadar buzdolabında bekletin.

Rimel kalıntıları

Rimel fırçanızda sertleşmiş küçük kalıntılar oluşuyorsa, bir miktar vazelin ile rimel fırçanızı temizleyin. Sakın fırçayı sabun ve suyla yıkamaya kalkışmayın. Sabun kalıntıları gözleri tahriş eder ve fırçanın ıslanması adeta bakterilere davetiye çıkarır.

Dudak kalemleri

Ucunu her açmaya kalktığınızda, dudak kaleminizin ucu kırılıyor ve bu size gitgide daha da pahalıya mal olmaya başlıyorsa, kalemi açmadan önce 5-10 dakika kadar buzdolabında bekletin. Böylelikle yaşadığınız sorundan kurtulmuş olacaksınız.

Açılmayan oje şişeleri

Ojenize ihtiyacınız var ancak kapağı öyle bir yapışmış ki bir türlü açamıyorsunuz. Elinizdeki şişeyle savaşmaktan vazgeçin. Bir dahaki sefere ojenizi kapatmadan önce kapağın etrafına biraz vazelin sürün. Kolayca açılacaktır.

Yorumları Görüntüle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir