Akdeniz bitki örtüsünde yetişen, hoş kokulu bitkilerden biri olan dereotu hem formunuzu hem de sağlığınızı korumaya yardımcı oluyor.

Dereotu içerdiği vitamin, mineraller ve düşük kalorisi ile tokluk hissi yaşamanızı ve gerektiği kadar yemek yemenizi sağlıyor. Yeşil salataların içine tat ve renk katması için eklediğiniz dereotunu, yemek yemeye başlamadan 15 dakika önce yediğinizde tokluk hissi sinyallerini beyne göndermeye başlıyor. Böylece  diyet yaparken en zorlanılan durumlardan biri olan açlık hissini önlemiş oluyor.
Mineral derecesi yüksek olduğu için doğal yoldan vücuda tuz alımını gerçekleştirir. Diyetisyen kontrolünde sürdürdüğünüz kilo verme diyetlerinde yasaklanan tuzu, dereotuyla sağlığınızı tehlikeye atmadan almış olursunuz.
Troid bezinin düzensiz çalışması kadınlarda sıkca rastlanan bir sorundur. Hızlı çalışan troid bezi kilo alamamanıza, yavaş çalışan troid bezi ise kilo almanıza neden olur. Her öğünden önce ince kıyılmış 1 yemek kaşığı dereotu yemek troid bezinin düzenli çalışmasına yardımcı olur.
Dereotu, emzirme dönemindeki annelerde süt bezlerini uyarır ve sütün artmasını sağlar. Sinirleri yatıştırır ve dinginlik hissi yaratır.
Formda kalmak ve sağlığınızı korumanın en lezzetli ve basit yolu dere otundan geçiyor. Yapmanız gereken sofralarınızda dereotuna daha fazla yer vermek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here